Workshop cestovatelské a dokumentární fotografie (zrušeno z důvodů panndemie covid-19, hledáme náhradní termín)

Termín: 27.4. 2020 v čase od 16.30 do 21.00

Místo konání: Bali Café Praha

Kapacita workshopu: max 20 účastníků

Cena: 600 Kč (přihláščení s předstihem a platba předem bankovním převodem). Platba v hotovosti na místě 700 Kč.

 Motto: „Není důležitá technika, ale oči, které se dívají a ruce, které drží fotoaparát nebo mobilní telefon!“

Cestovat a fotografovat dnes může opravdu každý a všichni si chceme z dovolené přivést krásné a unikátní fotografie, které nám budou naši přátelé a kamarádi závidět a jenž nám budou připomínat báječné chvíle strávené na vysněné cestě. Často se nám ale nedaří a výsledek neodpovídá našim představám. Otázkou zůstává, proč?

Již více než 26 let cestuji převážně po východní Evropě, Balkánu a jihovýchodní Asii. Na každé z cest sbírám lidské příběhy a přivážím domů si ucelený soubor převážně dokumentárních fotografií určených k publikování v řadě médií, na výstavách, besedách a v článcích s cestovatelskou tématikou.

Během 3,5 – 4 hodinového workshopu vás ukážu, jak efektivně ovládat svůj fotaparát a budu s vámi sdílet zkušenosti, tipy a triky, které mi umožňují živit se tím, co mě baví. Během jednoho večera se vám budu snažit ukázat svět tak, jakho vidí fotografové. Těším se na setkání s vámi!

Co vás čeká a nemine?

  • teoretický úvod – fotíme na cestách (proč a pro koho …)
  • nastavení fotoaparátu (clona, čas, ISO, způsoby ostření a měření expozice)
  • jak vyzrát na kompozici a proč některé fotografie se líbí a jiné ne
  • jak vyzrát na fotografování krajiny, portrétů a na dokumentární fotografii
  • jak efektivně a líbivě upravovat fotografie a upravovat je před jejich publikováním
  • otevřená diskuse a burza nápadů - aneb vše, co vás trápí a doposud jste se báli zeptat

Nezapomeňte doma

  • svůj fotoaparát a případně i návod k jeho ovládání (nastavení fotoaparátu si budete moci vyzkoušet na svém vlastním fotoaparátu)
  • dobrou a tvůrčí náladu a chuť se učit nový věcem
  • otebook s programem na úpravu fotografií
  • 3-5 svých nejlepších fotografií (ideálně pošlete předem e-mailem na david.hainall@gmail.com, fotografie si promítneme a budeme o nich diskutovat )

Lektor: David Hainall – profesionální průvodce, fotograf, lektor fotografických kurzů, průvodce fotografických zájezdů  (profil viz níže)

Přihlášky buď na  e-mail: david.hainall@gmail.com nebo prostřednictvím přihláškového formuláře.

Na kurz je možné zakoupit dárkový poukaz, který vám pošlu v elektronické podobě emailem.

Přihlášení na akci